Petrův zdar!

Tento web je určen pro všechny milovníky ryb a jejich chovu.

Naleznete zde užitečné tipy a produkty pro vaši práci.

Až bude pokácený poslední strom, až bude poslední řeka otrávená, až bude chycena poslední ryba, tehdy poznáme, že peníze se nedají jíst.

Indiáni Kmene Cree

Důstojnost pro člověka je tolik, co pro rybu voda.

John Adams

Když dáte člověku rybu, nakrmíte ho pro tento den. Když ho naučíte ryby chytat, nasytíte ho na celý život.

Provzdušňování nádrží – aerační systém

Pravděpodobně nejdůležitější pro chov ryb je zajištění dostatečného okysličení vody.

Možností je na trhu velké množství, ale jednou z nejúčinnějších je použití jemnobublinných aeračních elementů, které jsou opatřené speciálně perforovanou polyuretanovou aerační membránou, v kombinaci se správně zvoleným zdrojem vzduchu (ROOTsovo dmychadlo).

Tento systém, v porovnání s běžnými řešeními, přináší výrazné úspory spotřebované energie a má tedy rychlou návratnost investice.

Aerační membrána FB102-N vyniká vlastnostmi:

  • Výtěžnost kyslíku za standartních podmínek (E+) 3 – 5 kgO2/kWh
  • Procento využití kyslíku za standartních podmínek na metr ponoru (Ea) až 8,5 %/m
  • Tlaková ztráta aeračního elementu (Δp) 2,0 – 4,0 kPa
  • Doporučený průtok vzduchu na 1m délky membrány (QL) 2 – 3,5 m3/m.h
  • Možnost opakovaného čištění při zarůstání řasou
  • Dlouhá životnost a jednoduchá výměna

Systém může být navržen jako plovoucí, pevně kotvený nebo volně spuštěný na dno (se zátěží).

Výběr správného typu záleží vždy na druhu aplikace (provzdušňování rybníků, betonových chovných nádrží, plastových sádek, atd…)

Více informací o aerační membráně

Kontakt: +420 583 364 122 | chovateleryb@kubicekvhs.cz

Zobrazit více

Zdroje vzduchu – dmychadla

Ideální zařízení pro dodávku vzduchu musí být robustní, spolehlivé, vysoce účinné a přitom jednoduché na obsluhu a s dostupným servisem.

Taková zařízení vyrábí, dodává a servisuje česká společnost KUBÍČEK VHS, s.r.o.

Jedná se o ROOTsova dmychadla s rozsahem dodávaného množství vzduchu

od 20 do 20 000 m3/h s motory od 0,25 do 500 kW.

Soustrojí je možné vybavit protihlukovým krytem pro vnitřní nebo i venkovní instalaci.

Dmychadla s rotačními písty nacházejí uplatnění v širokém spektru oborů.

Výhodou je dodávka čistého vzduchu díky technologii bezdotykového odvalování rotorů, které tak není třeba mazat a nemůže proto dojít ke kontaminaci média olejem.

Více informací o dmychadlech

Kontakt: +420 583 364 122 | chovateleryb@kubicekvhs.cz

Zobrazit více

Rybí mamutky

Jedná se o jednoduchý systém účinného míchání a zároveň okysličování vody v nádrži, založeného na principu hydropneumatického čerpadla tzv. „mamutky“. Systém je vhodný pro chovné nádrže s možnost ukotvení na stěnu.

Systém se skládá z těla mamutky a aeračního elementu s jemnobublinnou aerační membránou.

Šířka těla mamutky i délka elementu je variabilní dle šířky nádrže.

Kontakt: +420 583 364 122 | chovateleryb@kubicekvhs.cz

Zobrazit více

Automatické krmení ryb

Automatický systém CARP-FEED je určen především pro krmení ryb v kaprovém hospodářství. Jedná se o jednoduchou, spolehlivou a efektivní technologii, která pracuje plně automaticky.

Krmivo pro kapry se ze zásobníků dopravuje pneumaticky ve stanovených intervalech a v určeném množství. Objem krmých dávek je možné kdykoliv měnit.

Krmný systém pro kapry se instaluje stabilně u nádrží a rybníků.

Automatické systém krmení CARP-FEED se instaluje v součinnosti se zásobníkem krmných směsí.

Další rybářské potřeby

Zobrazit více

Reference

Rybářství Třeboň – Sádky Třeboň (III. etapa)

Začátkem Prosince 2020 jsme dodali také zatím poslední projekt pro Rybářství Třeboň, a to III. etapu provzdušňovacího systému sestávajícího z 1 ks soustrojí dmychadla KUBÍČEK typ 3D38B-100E a aeračního systému.

Sádky Třeboň se nacházejí v bezprostřední blízkosti hráze rybníka Svět. Tradičně nejrušnějším obdobím na sádkách je podzim, kdy se uskladňují ryby z podzimních výlovů.

Třeboňské sádky jsou v provozu celoročně (skladování ryb z odchytů). Součástí areálu sádek je zpracovna a prodejna ryb.

Rybářství Třeboň – Sádky Šaloun – Lomnice nad Lužnicí (II. etapa)

Začátkem Prosince 2020 jsme v rámci druhé etapy intenzifikace sádek, dodali a zprovoznili 1 ks soustrojí dmychadla KUBÍČEK typ 3D28C-080E a aerační systém na sádkách Šaloun.

Sádky Šaloun nedaleko Lomnice nad Lužnicí se nacházejí na břehu rybníka Velký Tisý. Sádky jsou v provozu celoročně. Skladují se zde ryby z jarních a podzimních výlovů, ale také ryby z odlovů, které jsou prováděny v průběhu celého roku.

Součástí sádek je i prodejna živých ryb s celoročním provozem.

Rybářství Třeboň – Sádky Soběslav

Začátkem Prosince 2020 proběhlo uvedení do provozu a předání dodávky 2 ks soustrojí dmychadel KUBÍČEK typ 3D28B-080E a aeračního systému na zrekonstruovaných sádkách v Soběslavi.

Sádky jsou umístěny v okrajové části Soběslavi v blízkosti rybníka Nový u Soběslavi. Sádky spadají pod středisko Ponědraž, které zajišťuje provoz sádek v období jarních a podzimních výlovů.

Rybářství Třeboň – Mobilní provzdušňovací sestava pro výlovy

Říjen a Listopad patří již tradičně podzimním výlovům rybníků. Letos se mimo jiné lovil i rybník Svět, ležící hned před branami Třeboně. Pro účely výlovů jsme spolu s rybáři připravili jednoduchou sestavu malého přenosného dmychadla, rozvaděč vzduchu s 5ti přípojnými místy a malé zátěžové aerační elementy, které se spustí na dno sítě při zatahování a pomohou tak rybám s přísunem kyslíku v bahnité vodě. Podobných sestav jsme již dodali několik a jsou zdárně využívány při výlovech jako byl tento.

 

Rybářství Nové Hrady – Sádky Štiptoň

V Září 2020 jsme realizovali dodávku aeračního systému a 2ks soustrojí dmychadel KUBÍČEK typ 3D38B-100E,  pro sádky Štiptoň u Nových Hradů. Dodávku vzduchu do jednotlivých sádek zabezpěčuje nový nerezový potrubní rozvod. Aerační systém zajistí okysličení vody a odvětrání nežádoucích plynů. Zároveň pozitivně přispívá k rychlejšímu zotavení ryby po výlovu a čistí dýchací aparát ryb. Zároveň umožňuje odebírat menší množství vody z rybníků.

Rybářství Lnáře – Sádky Tchořovice

V Červenci 2020 jsme dodávali menší sestavu zátěžových přenosných aeračních elementů a mobilního soustrojí dmychadla 3D19S-050E s motorem na 220V, pro intenzifikaci sádek v Tchořovicích.

Rybářství na Lnářsku má dlouholetou historii datovanou již okolo roku 1320.

Největší rozmach zaznamenalo lnářské rybnikářství v letech 1745-1802, kdy na Lnářích sídlila hrabata ze Sweerts-Sporcku. V té době bylo na Lnářsku 365 rybníků, stejně jako dní v roce. Sporckové byli astrologové a proto v roce přestupném nechávali napouštět rybník 366-tý (Malý Újezdský). Z jižního Německa přivezli do Čech plemeno kapra, který byl téměř bez šupin. Protože se leskl jako zrcadlo, dostal název „Špíglák“.

Pstruhařství Žalák – Vrbno pod Pradědem

Začátkem Dubna 2020 jsme dodávali panu Žalákovi pro pstruhařství a krásnou rybářskou baštu, sestavu tří zátěžových elementů, každý o délce 4m, a nové nejmenší soustrojí dmychadla KUBÍČEK typ 3D19T-050K

Pstruhařství vzniklo v roce 1970 na řece Černé Opavě pramenící v rašeliništi Rejvíz. Řeka protéká chráněnou krajinnou oblastí, což je zárukou kvalitní, nezávadné vody ve které je chov lososovitých ryb prováděn. V současné době je zde odchovávána násada a tržní ryba pstruha amerického duhového – místní forma.

Areál Zdraví ve Velkých Losinách – Instalace prvního plovoucího ostrovu

Začátkem Října 2019 jsme nainstalovali první zkušební verzi tzv. „plovoucího ostrovu“, tedy sestavu nejmenšího soustrojí dmychadla KUBÍČEK, typ 3D19T-050E, a plováku s podvěšeným aeračním systémem a deflektorem pro usměrnění proudění.

Ostrov plní svou funkci v průběhu všech ročních období. Doplňuje do vody kyslík, rozpohybuje vodu ode dna do plochy v šíří ca 8 – 10ti metrů a v zimě zabrání zamrzání hladiny vodní plochy.

To vše při vysoké účinosti přenosu vzdušného kyslíku do vody díky použitému typu soustrojí v kombinaci s jemnobublinnou aerační membránou.

 

Rybníkářství Pohořelice – Sádky Velký Dvůr (II. etapa)

V Srpnu 2019 proběhla realizace 2. etapy dodávky aeračního systému a 2ks soustrojí dmychadel KUBÍČEK typ 3D38B-100E,  pro sádky v lokalitě Velký Dvůr u Pohořelic. Dodávka byla součástí rozsáhlé rekonstrukce a modernizace celého areálu v jejímž rámci se vybudovaly také nové rozvody vzduchu pro celé sádky a nová „stání“ pro soustrojí dmychadel ve venkovních nerezových protihlukových krytech . Projekt byl spolufinancován z veřejných prostředků v rámci Operačního programu Rybářství 2014 – 2020.

 

Pstruží farma Bělá

Začátkem Března 2019 jsme realizovali rekonstrukci aeračního systému, který jsme dodávali panu Chmelíkovi již před více než 15-ti lety. Nová dodávka sestávala z moderních zátěžových elementů o délce 4m a jednoho zakázkového, téměř 30m dlouhého elementu, kotveného k boku kanálu pro „volné rybaření“. Původní soustrojí KUBÍČEK naší výroby stále spolehlivě plní svou funkci a tak nebylo třeba jej nahrazovat.

Pstruží farma Bělá spolu s hájenkou „U Chmelíka“ je oblíbeným výletním místem, kde si uprostřed lesů můžete nejen odpočinout a vychutnat čerstvě upečenou rybí pochoutku, ale také si se svými dětmi pstruhy ulovit a odvézt s sebou domů.
Tento přírodní areál byl založen v roce 1856 a stále si zachovává svůj původní, přirozený vzhled.

 

RAS Makov

V Prosinci 2018 proběhla dodávka soustrojí dmychadla a aeračních elementů pro RAS Makov.

Jedná se o recirkulační systém pro chov teplomilných ryb (sumec velký, sumeček africký) s 55 m3 odchovné vody o teplotě vody 24 -28 °C a kapacitou produkce více jak 10 t tržní ryby/rok.

Systém je založen na mechanickém a biologickém čištění vody doplněný o aeraci vody k odplynění a prokysličení vody, aerace dále napomáhá soustředění kalu k odpadovému potrubí v odchovných nádrží, dochází tak k samo-odkalování chovného prostředí od exkrementů.

Rybníkářství Pohořelice – Sádky Velký Dvůr (I. etapa)

V Listopadu 2018 proběhla realizace 1. etapy dodávky aeračního systému a dmychadel pro sádky v lokalitě Velký Dvůr u Pohořelic. Dodávka byla součástí rozsáhlé rekonstrukce a modernizace celého areálu v jejímž rámci se vybudovaly také nové rozvody vzduchu pro celé sádky a nová „stání“ pro soustrojí dmychadel ve venkovních nerezových protihlukových krytech . Projekt byl spolufinancován z veřejných prostředků v rámci Operačního programu Rybářství 2014 – 2020.

 

Rybářství Třeboň – Sádky Chlum u Třeboně

Koncem Srpna 2018 proběhla další úspěšná realizace aeračního zařízení ve spolupráci s Rybářstvím Třeboň. Součástí dodávky bylo provzdušňování a soustrojí dmychadla pro sádky v Chlumu u Třeboně.

Rybářství Třeboň – Sádky Mladá Vožice

Koncem Srpna 2018 proběhla další úspěšná realizace aeračního zařízení ve spolupráci s Rybářstvím Třeboň. Součástí dodávky bylo provzdušňování a soustrojí dmychadla pro sádky v Mladé Vožici.

 

Moře v srdci Evropy – Unikátní chov lososa atlantského

V Listopadu 2017 jsme realizovali dodávku aeračního systému pro unikátní projekt s názvem „Moře v srdci Evropy“.

Jedná se o unikátní český projekt chovu lososa atlantského v soběstačném RAS ( recirkulačním akvakulturním systému) moři, které vzniklo na půdě společnosti Eurona by Cerny.

Rybí farma v Arménii

V polovině roku 2017 jsme dodávali soustrojí dmychadla DN150 s venkovním nerezovým protihlukovým krytem pro rybí farmu v centrální Arménii.

Recirkulační systém pro chov pstruhů a jeseterů je vybaven bubnovou filtrací a biofiltry.

Celá instalace je postavena na základě dánského projektu na klíč.

Rybářství Třeboň – Sádky Třeboň (I. a II. etapa), Sádky Šaloun – Lomnice nad Lužnicí (I. etapa)

Koncem roku 2016 proběhla realizace 1. etapy dodávky aeračního zařízení a dmychadla pro část sádek v Třeboni. Na ni pak v roce 2017 navázala druhá, rozsáhlejší dodávka pro 2. etapu části sádek Třeboň a zároveň obdobná dodávka pro sádky Šaloun v Lomnici nad Lužnicí. Projekty byly spolufinancovány z veřejných prostředků v rámci Operačního programu Rybářství 2014 – 2020.

Rybářství Vacovský – Sádky Jelenka

Dodávka dmychadel a speciálních plovoucích aeračních roštů pro sádky v obci Janovice nad Úhlavou. Chov lososovitých ryb na průtočném systému, kdy se využívá kvalitní voda šumavské řeky Jelenky.

Kalendova Chabrybárna – Dolní Chabry

Dodávka dmychadla a aeračního systému pro soustavu menších rybníčků určených k chovu lososovitých ryb. Rodinná rybárna v Dolních Chabrech zahájila prodej 19.12.2014 a zabývá se prodejem čerstvých sladkovodních ryb.

Pavel Wagner – Pstruhová farma Mariánské Údolí

Dodávka dmychadla a aeračního systému pro intenzifikaci chovu pstruhů.

Rybářství Želazno – Pavel Prokopec (Polsko)

Dodávka dmychadel pro pstruhové sádky a líhně v polském městě Želazno.

Stupavské Rybárstvo – Jánošíkov rybník (Slovensko)

Dodávka aerační membrány pro výrobu „rybí mamutky“ používané k aeraci a recirkulaci v pstruhových sádkách.

Vladimír Šefl – Bušanovice

Dodávka dmychadel a aerační membrány pro intenzifikaci chovu lososovitých ryb.

Povodí Odry

Dodávka dmychadla a aeračního systému pro okysličování vody za turbínou ve Vodárenské nádrži na řece Moravici u Kružberka, která se dále využívá pro pstruhové sádky.

Rybí farma na západní Ukrajině

V polovině roku 2015 jsme dodávali soustrojí dmychadel DN150 a DN 80 pro rybí farmu v oblasti západní Ukrajiny.

Recirkulační systém pro chov lososovitých a jeseterevitých ryb je vybaven jemnobublinnou aerací biofiltry.

Kontaktujte nás